۰۲۱۴۴۱۴۰۹۳۶ info@drmarjansabeti.com
دکتر مرجان ثابتی » بیماری های قلبی » بهترین متخصص قلب و عروق چه ویژگی هایی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

بهترین متخصص قلب و عروق چه ویژگی هایی دارد؟

با گسترش زندگی شهرنشینی و ماشینی، مشاهده می کنیم بیماری های بشر نیز افزایش یافته اند. یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر بیماری های قلبی می باشند، بنابراین درمان بیماری های قلبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قلب از مهم ترین اعضای بدن انسان و دومین عضو مهم بدن اوست. در واقع قلب نبض تپنده ی بدن هر انسان است. قلب وظیفه خون رسانی به بدن را دارد. مواد غذایی و اکسیژن مورد نیاز سلول ها از طریق خون به سلول های بدن منتقل داده می شوند. بنابراین سلامت قلب باید جدی گرفته شود. در برخی از موارد ممکن است سلامت قلب دچار اختلالاتی شود. در این هنگام الزامی است به متخصص قلب و عروق مراجعه شود. برای درمان این دسته از بیماری ها نمی توان به هر متخصص قلبی اعتماد کرد و باید با شناخت کامل یک متخصص قلب خوب را گزینش نمود. یک متخصص قلب خوب بیمار را مورد معاینه قرار می دهد و سپس با یافتن علت بیماری، برای درمان اقدام می کند.

در این مقاله در صدد هستیم که در بخش های مختلف و مجزا به ارائه معیارهایی بپردازیم که با توجه به آنها می توانید به راحتی یک متخصص قلب خوب را در سطح کلان شهر تهران یا کلان شهرهای دیگر بیابید. در واقع در اینجا به ارائه مسائلی خواهیم پرداخت که به طور کلی و در خصوص ویژگی های یک متخصص قلب خوب می باشد. بنابراین اگر می خواهید در زمینه گزینش یک متخصص قلب خوب اطلاعاتی کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.


وظایف یک متخصص قلب خوب

 • بررسی و درک زمینه پزشکی بیماران و معاینه آن ها، جهت ارزیابی وضعیت فعلی و سلامت آنها
 • پیشگیری، تشخیص و درمان طیف وسیعی از مشکلات مرتبط با قلب
 • انجام آزمایشاتی مانند اکوکاردیوگرام و تفسیر نتایج آزمایش برای سنجش میزان کارایی قلب، که کمک می کند تا پزشک شما در مورد بهترین روش درمانی تصمیم بگیرد.
 • کمک به معالجه بیماری های قلبی، به کارگیری روش های تخصصی مانند آنژیوگرافی عروق کرونر
 • تجویز داروها برای کمک به درمان طیف وسیعی از بیماری های قلبی
 • پشتیبانی و مشاوره مداوم به بیماران تحت مراقبت طولانی مدت
 • همکاری و ارتباط نزدیک با پزشکان دیگر

خدمات قابل ارائه توسط متخصص قلب


مطالعه دیسکرونی قلب

آریتمی قلبی و الکتروفیزیولوژی

قلب و عروق مداخله ای

خدمات عمومی قلب و عروق


غربالگری قلبی عمومی

نظارت INR

تست ECG متوسط سیگنال

تست استرس ورزش


نظارت بر فشار خون سرپایی

اکوکاردیوگرافی

آریتمی و الکتروفیزیولوژی قلب

مانیتورینگ ECG سرپایی هولتر قلب


تنوع ضربان قلب، تلاطم ضربان قلب و آنالیز QT

ضبط و نظارت بر ECG

مطالعات الکتروفیزیولوژیک قلبی

فرسایش کاتتر از آریتمی قلبی


یک متخصص قلب خوب چه ویژگی هایی دارد؟  

پیدا کردن یک پزشک که با او احساس راحتی کنید و سبک ارتباط آن با شما مطابقت داشته باشد یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب پزشک مناسب برای درمان سلامت قلب شما است.

تعهد و دلسوزی پزشک و دادن حس اعتماد و دلگرمی به بیمارانش

دانش کافی و به روز بودن اطلاعات و شیوه های درمانی پزشک و استفاده از روش های نوین برای درمان بیماری ها

اخلاق کاری خوب (داشتن یک اخلاق کاری قوی به این معنی است که پزشک شما هر روز 100٪ از خود را وقف کار خود می کند، فارغ از اینکه چقدر خسته است یا در زندگی شخصی خود چه می گذرد؟)

اعتماد به نفس (از آنجا که یک پزشک موفق بسیار آگاه است، باید با اطمینان این کار را انجام دهد. بیماران می خواهند به پزشکان خود به عنوان مراقبان اعتماد کنند، اما عدم اعتماد به نفس باعث عدم اطمینان می شود. پزشک با اعتماد به نفس قوی، توسط بیماران و همکارانش به طور یکسان مورد احترام قرار خواهد گرفت).

فروتنی (فروتنی و اعتماد به نفس به عنوان یک جفت مکمل کار می کنند. این بدان معناست که با وجود محدودیت زمانی و برنامه ریزی بیش از حد، بیمار هرگز احساس عجله نمی کند. هر حرفی را که باید بگوید را قبل از موعد تشخیص پزشک بیان می کند).


بهترین متخصص قلب در غرب تهران کیست؟

بهترین متخصص قلب در غرب تهران

دکتر مرجان ثابتی بهترین متخصص قلب در غرب تهران از پرچم داران در زمینه تشخیص، درمان و ارائه انواع خدمات پزشکی به بیماران قلبی می باشد. ایشان معتقد است که ارائه خدمات پزشکی در زمینه قلب باید با بالاترین کیفیت و روش های نوین و به روز دنیا صورت گیرد و در مراقبت های صحیح از قلب بیمار، در جهت بهبود سلامت بیمار، تلاش مستمر صورت گیرد. همچنین با دستیابی به بالاترین نتیجه از رضایت بیماران و درمان بالای 95 درصدی، آماده ارائه انواع خدمات درمانی به عزیزان می باشد.متخصص قلب خوب در غرب تهران چه ویژگی هایی دارد؟

یک متخصص قلب خوب دارای ویژگی هایی است که سبب تمایز او از دیگر متخصصان قلب می شود. به گفته یک متخصص قلب خوب در غرب تهران، هر متخصص قلب باید از علم و دانش به روز و کافی برخوردار باشد. یک پزشک متخصص قلب باید هر روزه علم خود را آپدیت کند و از تمام روش های معاینه و درمان بیماری های قلب آگاهی داشته باشد. علاوه بر داشتن آگاهی، وی باید نسبت به این علم تسلط کافی هم داشته باشد.

برخی از این ویژگی ها به شرح زیر می باشند:

داشتن علم و دانش کافی و به روز

یک پزشک متخصص قلب خوب باید از علم به روز و آپدیتی برخوردار باشد. دانش پزشکی روزانه در حال پیشرفت است و هر روزه روش های درمانی نوینی کشف می شوند. یک متخصص قلب خوب بایدعلم خود را همیشه آپدیت کند و همچنین از تجهیزات پیشرفته و حرفه ای برای معاینه و تکمیل روند درمان بیماران، استفاده نماید. یک پزشک متخصص قلب باید برای تشخیص بیماری ها و معاینه بیماران از تجهیزات پیشرفته و روش های نوین استفاده نماید.

علاوه بر این نکات وی باید دارای سابقه ی کار مفیدی باشد. علم پزشکی یک علم تجربی است و هر چه تجربیات یک پزشک بیشتر و مثبت تر باشد بسیار قابل اعتماد تر است. علاوه بر نکات ذکر شده باید بگوییم متخصص قلب باید دارای اخلاق حرفه ای نیز باشد. اخلاق حرفه ای یک پزشک موجب می شود وی بتواند ارتباط موثر تری با بیماران داشته باشد. در نتیجه می تواند روند تشخیص و درمان را بسیار بهتر طی کند.


مهارت و تجربه عملی در زمینه درمان

علم پزشکی یک روش تجربی است و هر پزشکی که از تعداد کثیری تجربه موفق برخوردار است، قطعا می تواند قابل اعتماد تر باشد. یک متخصص قلب خوب نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک متخصص قلب خوب باید دارای مهارت کافی باشد و بتواند با تجربه ی خود روند درمان را با کمترین آسیب و عارضه به پایان برساند. چه بسا شرایطی در حین درمان یا جراحی های بیماری های قلبی پیش می آید که پزشک تنها با تکیه بر مهارت و تجربه ی خود می تواند آن شرایط را کنترل کند. قطعا یکی از مهم ترین و اساسی ترین مکمل هایی که در جنب دانش و آگاهی نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند تجربه و مهارت پزشک و متخص قلب خوب است.

در واقع به میزانی که متخصص قلب در زمینه فعالیت های حرفه ای خود تجربه زیادی داشته باشد در مواردی که دانش در تشخیص های ضروری و تصمیمات ناگهانی هیچ کمکی نمی تواند به پزشک کند، احتمال موفقیت تصمیمات پزشک بیشتر می شود. در این موارد صرفا تجربه پزشک است که می تواند تا حد زیادی در اتخاذ بهترین تصمیم اثر گذار باشد. برای مثال در روند جراحی ها یا درمان ها موقعیاتی پدید می آید که پزشک صرفا با تکیه بر تجربه و مهارتی که در طول سالیان کسب کرده است می تواند تصمیم های بسیار حساس و دقیق بگیرد. بنابراین می بینیم که تجربه تا چه میزان می تواند در موفقیت درمان اثرگذاری غیر قابل انکاری داشته باشد.


وجدان کاری، داشتن اخلاق حرفه ای

یک متخصص قلب خوب باید دارای اخلاق حرفه ای باشد. همان طور که ذکر کردیم بیماری های قلبی بسیار با اهمیت هستند و نمی توان از درمان آن ها به سادگی عبور کرد. همچنین یک پزشک متخصص قلب خوب باید بتواند با اخلاق حرفه ای و وجدان کاری خود روند درمان را به بهترین نحو پیگیری کند. علاوه بر دانش و تجربه از دیگر معیارهای مهمی که می تواند بهترین اتفاقات را در طول روند درمان و نیز کیفیت ارتباط پزشک و بیمار رقم بزند این است که پزشک نسبت به فعالیتی که انجام می دهد تعهد کاری داشته باشد و همواره بر اساس اصول اخلاقی عمل کند. تمامی پزشکان دو مساله را در فعالیت های درمانی خود در نظر می گیرند، اولی اعتبار شغلی و دومی مسئولیت قانونی.

در واقع همانطور که می دانید یک پزشک به لحاظ قانونی در قبال بیمار خود مسئول است و باید تمامی اقدامات درمانی لازم را برای بیمار خود انجام دهد. در صورتی که این مساله محقق نشود بیمار می تواند از طریق قانونی برای مشکلاتی که برایش پیش آمده است پزشک خود را مواخذه کند. اما مساله دیگری که وجود دارد این است که پزشکان هرگز نمی خواهند که به بیمار آسیبی برسانند زیرا که اعتبار شغلی شان به خطر می افتد. این عامل نیز در بسیاری از موارد موجب می شود که پزشکان هر کاری که برای مداوای بیمار از دست شان برمی آید را انجام دهند.

در مرحله ای بالاتر پزشکانی هستند که علاوه برای آنکه وظایف شان را انجام می دهند بلکه ملاحظات اخلاقی زیادی را مد نظر قرار می دهند. برای مثال زمانی که پزشکان از حق الزحمه خود می گذرند آن هم به دلیل اینکه خانواده بیمار نمی تواند هزینه درمانی را پرداخت کند. در واقع در این جا می بینیم که بسیارند پزشکانی که می توانند با همدلی و صمیمیت از منافع مالی خود بگذرند تا بیمار از درد و ناراحتی نجات پیدا کند. لازم به ذکر است متخصص قلب خوب در غرب تهران تمامی این ویژگی ها را دارا می باشد.


متخصص قلب خوب در غرب تهران چه خدماتی ارائه می دهد؟

متخصص قلب و عروق، پزشکان متخصصی در تشخیص، معالجه و پیشگیری از بیماری هایی هستند که به طور عمده بر قلب و رگ های خونی تأثیر می گذارند. یک متخصص قلب، می تواند با طیف وسیع بیماران، از نوزادان و نوجوانان، تا افراد مسن کار کند. برخی از بیماری هایی که با آنها روبرو می شوید و می توانید به متخصص قلب مراجعه کنید، شامل فشار خون بالا، نارسایی قلبی، سکته قلبی و بیماری های عروق کرونر، بیماری های مادرزادی قلب است.

بیماری های مادرزادی قلب

بیماری مادرزادی قلب یعنی وجود یک یا چند مشکل در ساختار قلب است که از بدو تولد وجود دارد. مادرزادی به این معنی است که فرد با نقص متولد شده است. بیماری مادرزادی قلب، که به آن نقص مادرزادی قلب نیز گفته می شود، می تواند راه جریان خون در قلب را تغییر دهد. برخی از نقایص مادرزادی قلب ممکن است مشکلی ایجاد نکنند. اما نقص های پیچیده می توانند مشکلات تهدید کننده زندگی فرد را ایجاد کنند. پیشرفت در تشخیص و درمان باعث شده تا نوزادان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب بتوانند تا بزرگسالی به خوبی زنده بمانند. گاهی اوقات، تا زمانی که فرد بالغ نشده است، علائم و نشانه های بیماری مادرزادی قلب مشاهده نمی شود.

بیماری های مادرزادی قلب

گرفتگی عروق کرونر

درمان گرفتگی عروق کرونر

گرفتگی عروق کرونر به زمانی اطلاق می شود که عروق کرونر بسیار نازک می شوند. عروق کرونر، رگ های خونی هستند که خون و اکسیژن را به  قلب می رسانند. گرفتگی عروق کرونر می تواند به دلیل انباشت کلسترول در دیواره رگ ها و تشکیل پلاک باشد. این پلاک ها می توانند باعث نازک شدن سرخرگ ها و کاهش خونرسانی شوند. لخته نیز می تواند باعث انسداد و گرفتگی جریان خون و بروز مشکلات سلامتی شود. درمانی برای گرفتگی عروق کرونر وجود ندارد، اما راه هایی وجود دارد که از بروز آسیب های بیشتر پیشگیری می کند. درمان می تواند شامل ایجاد یک سری تغییرات در سبک زندگی باشد، مانند: کنار گذاشتن سیگار، داشتن رژیم غذایی سالم و اهمیت دادن به ورزش. با این حال، درمان های دارویی و یا جراحی نیز می تواند مفید باشد.

فشار خون

فشار خون

زمانی که قلب خون را از طریق رگ ها پمپاژ می کند، خون به دیواره های شریان فشار می آورد. این فرآیند به عنوان فشار خون شناخته می شود. این فشار خون است که به دیواره عروق فشار می آورد. شریان ها خون را از قلب به سایر قسمت های بدن منتقل می کنند. فشار خون به طور معمول در طول روز بالا و پایین می رود. فشار خون بر حسب میلی متر جیوه اندازه گیری می شود و به صورت 2 شکل داده می شود: فشار سیستولیک – فشاری که قلب شما خون را به بیرون پمپاژ می کند. فشار دیاستولیک – فشاری که قلب شما بین ضربان ها استراحت می کند.

نارسایی قلب

ناتوانی قلب در پمپاژ خون به سایر قسمت های بدن با عنوان نارسایی قلبی در نظر گرفته می شود که نتیجه آن می تواند مختل شدن عملکرد بدن باشد. نارسایی قلبی، شرایطی است که با مجموعه ای از علائم همراه می باشد، علائمی که در نهایت قلب را ضعیف می کنند. در برخی افرادی که نارسایی قلبی دارند، قلب قادر به پمپاژ خون به سایر قسمت های بدن نیست. در برخی دیگر، ممکن است ماهیچه قلب سفت شود که نتیجه آن کاهش خونرسانی به قلب می باشد. نارسایی قلبی می تواند هر دو سمت راست و چپ قلب را درگیر کند و ممکن است به صورت حاد (کوتاه مدت) و یا مزمن (بلند مدت) ظاهر شود. درمان نارسایی قلبی با توجه به شدت علائم و شرایط در نظر گرفته می شود. درمان اولیه، به تسکین سریع علائم کمک می کند، اما بیمار باید هر سه تا شش ماه یک بار چکاپ شود. هدف از درمان، افزایش طول عمر بیمار می باشد.

نارسایی قلب

حمله یا سکته قلبی

حمله قلبی

سکته قلبی هنگامی اتفاق می افتد که بخشی از عضله قلب خون کافی نداشته باشد. هرچه مدت زمان بیشتری بدون درمان برای بازگرداندن جریان خون بگذرد، آسیب بیشتری به عضله قلب وارد می شود. بیماری عروق کرونر (CAD ) دلیل اصلی حمله قلبی است. یک علت شایع کمتر، اسپاسم شدید یا انقباض ناگهانی شریان کرونر است که می تواند جریان خون در عضله قلب را متوقف کند. علائم عمده و تشخیص حمله قلبی عبارتند از، درد یا ناراحتی در قفسه سینه، احساس ضعف، سبکی سر یا ضعف، عرق سرد، درد یا ناراحتی در فک، گردن یا پشت، درد یا ناراحتی در یک یا هر دو بازو یا شانه ها و تنگی نفس. علائم دیگر حمله قلبی می تواند شامل خستگی غیرمعمول یا غیر قابل توضیح و حالت تهوع یا استفراغ باشد. زنان به احتمال زیاد این علائم دیگر را دارند.


علائم و نشانه های حمله قلبی

در انیمیشن زیر می توانید چگونگی بروز حمله قلبی را ببینید:

برای اینکه قلب به درستی کار کند، به خونرسانی خوبی نیاز دارد. گاهی اوقات به دلایل مختلفی انسداد شریان کرونر، که خون را به قلب می رساند، انسداد پیدا می کند. با این کار جریان خون متوقف می شود و میزان اکسیژن دریافت شده به عضله قلب کاهش می یابد.

این باعث بروز شایع ترین علائم حمله قلبی می شود که عبارتند از ناراحتی قفسه سینه یا درد و می تواند به بازوها، گردن، فک یا کمر می باشد. برخلاف آنژین، این ناراحتی اغلب بیش از 10 دقیقه طول می کشد. قلب می تواند در اثر قطع شدن جریان خون ناشی از حمله قلبی آسیب ببیند. هر چه انسداد بیشتر درمان نشود، آسیب بیشتر نیز رخ می دهد. حمله قلبی می تواند کشنده باشد.

علائم و دلایل حمله قلبی

تشخیص و درمان بیماری های قلبی عروقی

آنژیوگرافی قلب

آنژیوگرافی قلب، تستی است که به منظور بررسی انسداد سرخرگ های کرونری قلب انجام می شود. اگر علائمی از آنژین، دردهای قفسه سینه، انسداد و گرفتگی آئورت و یا مشکلات قلبی مشاهده شود، پزشک نگران بروز حمله قلبی خواهد بود. در طول آنژیوگرافی قلب، ماده رنگی از طریق کاتتر وارد سرخرگ ها می شود، در این حین پزشک به بررسی جریان خون در قلب بر روی صفحه مانیتور خواهد پرداخت. قبل از انجام تست، آرام بخش به بیمار داده می شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. اما بیمار در طول انجام تست کاملا هوشیار خواهد بود. ابتدا ناحیه ای از بدن در کشاله ران و یا بازو تمیز و بی حس می شود. ممکن است هنگام وارد شدن شیت به سرخرگ، بیمار کمی احساس فشار کند. لوله ظریفی به نام کاتتر در سرخرگ قلب هدایت و بر روی صفحه نمایش، نشان داده خواهد شد. بعید به نظر می رشد که بیمار حرکت لوله در رگ های خونی را احساس کند. ممکن است بعد از تزریق ماده رنگی، مقداری سوزش احساس شود. بعد از انجام تست، فشاری به ناحیه ای که کاتتر خارج می شود، اعمال خواهد شد تا جلوی خونریزی گرفته شود. در صورتی که کاتتر در کشاله ران گذاشته شده باشد، از بیمار خواسته می شود تا چند ساعت به پشت دراز بکشد تا احتمال خونریزی به حداقل برسد. نوشیدن آب و مایعات بعد از تست، به دفع ماده رنگی تزریق شده از کلیه ها کمک می کند.

آنژیوگرافی قلب

توضیحات خانم دکتر مرجان ثابتی در مورد آنژیوگرافی قلب

هولتر مانیتورینگ قلب

هولتر مانیتورینگ قلب دستگاهی است که امکان کنترل مداوم فعالیت قلب از طریق الکتروکاردیوگرافی (ECG / EKG ) را فراهم می کند.  این یک دستگاه قابل حمل است که اطلاعات مهمی در مورد قلب و ریتم آن را در طول روز فراهم می کند. این آزمایش کاملاً بدون درد است. این دستگاه یک ابزار ارزشمند برای تعیین مکانیسم اختلال در ریتم قلب (آریتمی قلب) است و می تواند برای نوزادان، کودکان یا بزرگسالان استفاده شود.

این روش این امکان را فراهم می کند تا متخصص قلب برای تشخیص شرایط مربوط به ریتم نامنظم قلب، عملکرد قلب بیمار را برای مدت زمان طولانی بررسی کند.

دلایل درخواست انجام هولتر مانیتورینگ قلب


اکوکاردیوگرافی قلب

اکوکاردیوگرام یک روش غیرتهاجمی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا (که توسط گوش انسان قابل تشخیص نیست) به منظور ارزیابی عملکرد و ساختار قلب استفاده می شود. در واقع اکوکاردیوگرام، نوعی آزمایش سونوگرافی است که به پزشکان امکان را می دهد به بررسی فضای داخل قلب هنگام پمپاژ خون و نحوه عملکرد دریچه های قلب بپردازند.

زمانی که پروب سونوگرافی بر روی سینه در مکان ها و زوایای خاصی قرار می گیرد، امواج صوتی از طریق پوست و سایر بافت های بدن به سمت بافت های قلب حرکت می کنند ، سپس این امواج به یک گیرنده یا رایانه ای فرستاده می شوند که می توانند تصاویر متحرکی از دیواره های قلب و دریچه ها ایجاد کنند.

از انواع اکوکاردیوگرافی قلب می توان به اکو ترانس توراسیک، TEE یا اکو قلب از راه مری، اکوکاردیوگرافی داپلر، اکوکاردیوگرام های سه بعدی و اکوکاردیوگرام های 2 بعدی اشاره کرد.

فرآیند انجام اکوکاردیوگرافی

توضیحات خانم دکتر مرجان ثابتی در مورد اکوکاردیوگرافی قلب


بیماری های دریچه قلب

همان طور که از نام این اختلال پیداست، در بیماری های دریچه قلب، دریچه ها درگیر می شوند. دریچه های قلب با هر انقباض قلب، باز و بسته می شوند و خون در حفره های بالا و پایین قلب و هم چنین تمام ارگان های بدن جریان پیدا می کند. حفره های بالایی قلب، دهلیز و حفره های پایینی، بطن نام دارند.

تنگی دریچه میترال

درمان ها بستگی به میزان تنگی دریچه میترال و علائم بیمار دارد. درمان های دارویی و بیشتر جهت بهبود علائم و بهتر کردن ظرفیت فعالیتی بیماران می باشد و روی خود دریچه و مسیر پیشرفت آن تاثیر چندانی ندارد. درمان درگیری دریچه به صورت مداخله ای می باشد و در صورت شدید شدن تنگی و کاهش قابل توجه سطح دریچه که توسط اکوکاردیوگرافی اندازه گیری می شود.، بیمار کاندید مداخلات می شود.

یک نوع آن به صورت بسته و به روش سپتوستومی و والووتومی دریچه از طریق ورید فمورال و در کت لب انجام می شود. این روش در همه ی بیماران قابل انجام نمی باشد و به میزان نارسایی دریچه همراه با تنگی، میزان کلسیفیکاسیون و چسبندگی دریچه بستگی دارد.


تنگی دریچه آئورت

روزانه حدود 2000 گالن خون در قلب گردش می کند. به طور کلی چهار دریچه در قلب وجود دارید که به کنترل همه جریان خون کمک می کند. اما گاهی اوقات، این دریچه ها به درستی باز و بسته نمی شوند. یکی از رایج ترین و جدی ترین مشکلات دریچه های قلب، تنگی دریچه آئورت است. تنگی این دریچه می تواند به این معنی باشد که دریچه های قلب ضخیم شده اند و به اندازه لازم باز نمی شوند. بنابراین با هر ضربان، خون کمتری از قلب خارج می شود و بدن را تغذیه می کند. با گذشت زمان، قلب مجبور است بیشتر کار کند تا خون کافی را به بقیه نقاط بدن منتقل کند.

چندین دلیل وجود دارد که می تواند باعث ضخیم شدن دریچه آئورت شود. از جمله: تجمع کلسیم، نقص قلب از بدو تولد، تب روماتیسمی.


فعالیت در بهترین مراکز درمانی

از دیگر ویژگی هایی که یک متخصص قلب خوب باید داشته باشد این است که باید در محلی به ارائه خدمات درمانی بپردازد که آن مراکز از بهترین و نوین ترین تجهیزات پزشکی استفاده کنند.

در واقع در طول روند درمانی یا جراحی های مختلف مساله ای که طرح می شود این است که هرگاه افراد در بهترین مراکز تحت درمان قرار بگیرند.

بهترین متخصص قلب می تواند با استفاده و بکار گیری بهترین تجهیزات پزشکی بیشترین اقدامات درمانی را برای بیمار انجام دهد. همین مساله موجب می شود که بخشی از شانس درمان و بهبودی افزایش یابد.


سوالات متداول بیماری های قلبی و عروقی

نتیجه گیری

در این مقاله در بخش های مختلفی به ارائه مهم ترین و اساسی ترین ویژگی هایی پرداختیم که تا حد زیادی می تواند روشنگر مسیر گزینش بهترین متخصص قلب باشد. در واقع به بیانی دیگر باید بگوییم که هرگاه به دنبال یک متخصص قلب خوب بودید براساس تمامی ویژگی هایی که در بالا ذکر شد می توانید بهترین آنها را تشخیص دهید.

واقعیتی که وجود دارد این است که آگاهی و تجربه پزشک می تواند تا حد قابل توجهی احتمال موفقیت در نتیجه درمان را افزایش دهد. زیرا که گاها می بینیم که پزشکان بر اساس کم تجربگی و ناپختگی در مسیر درمانی اشتباهاتی را مرتکب شده اند که نتایج بسیار خطرناکی برای بیماران رقم زده است. بنابر این برای اجتناب از این اتفاقات باید در قبال خود مسئولانه و محتاطانه عمل کنید و روند درمانی خود را به بهترین متخصص قلب بسپارید.

(Visited 1,283 times, 5 visits today)
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

12 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر از کجا متوجه شیم سکته قلبی به سراغمان آمده؟

  پاسخ
  • درد و گرفتگی قسمت بالای سینه میتونه یکی از نشانه های سکته قلبی باشد. از علائم مهمتر سکته قلبی فشردگی قفسه سینه است که معمولا چند دقیقه بیشتر طول نمیکشه. پس بهتر است در صورت بروز این علائم سریعا به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

   پاسخ
 2. سلام درد شدید در دست سمت چپ نشانه بیماری قلبی است؟

  پاسخ
  • سلام این درد شدید دست اگر با علائمی همچون تنگی نفس همراه باشد احتمال بروز حمله قلبی است که سریعا باید به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 3. سلام دکترجان سرگیجه میتونه نشون دهنده سکته قلبی باشه ؟

  پاسخ
  • سرگیجه در صورتی که همراه با تعریق و یا تپش قلب، تاری دید، سبکی سر و عدم تعادل باشد نشان دهنده آریتمی قلبی است. اما اگر سرگیجه همراه با علائم دیگری مانند تعوع و استفراغ و وز وز گوش همراه باشد به بیماری های قلبی مربوط نیست

   پاسخ
 4. آیا عرق سرد با بیماری های قلبی ارتباط داره؟

  پاسخ
  • اگر عرق سرد با درد قفسه همراه باشد احتمال وجود حمله قلبی بسیار است. اگر با سرگیجه همراه باشد احتمال وجود آریتمی قلبی مطرح است و اما اگر با تنگی نفس و احساس خستگی همراه باشد بحث نارسایی قلبی مطرح می شود.

   پاسخ
 5. سلام آیا بیماری های قلبی عروقی تهدید کننده حیات هستن؟

  پاسخ
  • سلام احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در مردان و زنان هر دو به یک نسبت بوده و ممکن است تهدید کننده حیات آنها باشد. به طور مثال وجود یک لخته خون در رگ های قلبی ممکن است از شربان های قلب عبور کند ممکن است آنها را از بین ببرد. بهترین روش های جلوگیری از بروز بیماری های قلبی اصلاح سبک زندگی و پیشگیری قبل از بروز عارضه و تحت نظر یک متخصص قلب و عروق قرار گرفتن است.

   پاسخ
 6. حمله قلب خاموش چیست؟

  پاسخ
  • همانطور که از نام این حمله مشخص است ممکن است هنگام بروز هیچگونه علائمی را به دنبال نداشته باشد و فرد متوجه بروز حمله نشده باشد که به آن فقدان اکسیژن عضله قلب نیز اطلاق میشود

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 7 =

Call Now Buttonتماس با دکتر مرجان ثابتی