۰۲۱۴۴۱۴۰۹۳۶ info@drmarjansabeti.com
دکتر مرجان ثابتی » بیماری های دریچه قلب » متخصص قلب خوب در تهران کیست؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

متخصص قلب خوب در تهران کیست؟

  • ویژگی های بهترین متخصص قلب چیست؟
  • متخصص قلب خوب در تهران کیست؟
  • متخصص قلب خوب باید در چه مراکز درمانی خدمات درمانی ارائه کند؟
  • یکی از مهم ترین سوالاتی که از سوی افراد مختلفی پرسیده می شود این است که متخصص قلب خوب کیست؟

در این مقاله در صدد هستیم که در بخش های مختلف و مجزا به ارائه معیارهایی بپردازیم که با توجه به آنها می توانید به راحتی یک متخصص قلب خوب را در سطح کلان شهر تهران یا کلان شهرهای دیگر بیابید. در واقع در اینجا به ارائه مسائلی خواهیم پرداخت که به طور کلی و در خصوص ویژگی های یک متخصص قلب خوب می باشد. بنابراین اگر می خواهید در زمینه گزینش یک متخصص قلب خوب اطلاعاتی کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.

متخصص قلب خوب در تهران

ویژگی های بهترین متخصص قلب

در این بخش برآنیم که در خصوص چند ویژگی مهم یک متخصص قلب خوب مباحثی را طرح کنیم.

به طور کلی یک متخصص قلب خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

سواد و دانش در زمینه فعالیت های حرفه ای

از مهم ترین ویژگی هایی که یک پزشک متخصص قلب خوب باید داشته باشد این است که حتما از سواد کافی برخوردار باشد. سواد و آگاهی موجب می شود که روند تشخیصی و درمانی در تمامی مراحل خود به بهترین شکل ممکن پیش برود.

خوش بختانه کم نیستند تعداد پزشکانی که در بهترین مراکز علمی و دانشگاهی دوره های آموزشی بسیاری را پشت سر گذاشته اند و اکنون با میزان زیادی از سواد و دانش به درمان افراد بسیاری می پردازند.

مهارت و تجربه عملی در زمینه درمان

قطعا یکی از مهم ترین و اساسی ترین مکمل هایی که در جنب دانش و آگاهی نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند تجربه و مهارت پزشک و متخص قلب خوب است.

در واقع به میزانی که متخصص قلب در زمینه فعالیت های حرفه ای خود تجربه زیادی داشته باشد در مواردی که دانش در تشخیص های ضروری و تصمیمات ناگهانی هیچ کمکی نمی تواند به پزشک کند، احتمال موفقیت تصمیمات پزشک بیشتر می شود. در این موارد صرفا تجربه پزشک است که می تواند تا حد زیادی در اتخاذ بهترین تصمیم اثر گذار باشد.

برای مثال در روند جراحی ها یا درمان ها موقعیاتی پدید می آید که پزشک صرفا با تکیه بر تجربه و مهارتی که در طول سالیان کسب کرده است می تواند تصمیم های بسیار حساس و دقیق بگیرد.

بنابر این می بینیم که تجربه تا چه میزان می تواند در موفقیت درمان اثرگذاری غیر قابل انکاری داشته باشد.

وجدان کاری، اخلاق حرفه ای

علاوه بر دانش و تجربه از دیگر معیارهای مهمی که می تواند بهترین اتفاقات را در طول روند درمان و نیز کیفیت ارتباط پزشک و بیمار رقم بزند این است که پزشک نسبت به فعالیتی که انجام می دهد تعهد کاری داشته باشد و همواره بر اساس اصول اخلاقی عمل کند. تمامی پزشکان دو مساله را در فعالیت های درمانی خود در نظر می گیرند، اولی اعتبار شغلی و دومی مسئولیت قانونی.

در واقع همانطور که می دانید یک پزشک به لحاظ قانونی در قبال بیمار خود مسئول است و باید تمامی اقدامات درمانی لازم را برای بیمار خود انجام دهد. در صورتی که این مساله محقق نشود بیمار می تواند از طریق قانونی برای مشکلاتی که برایش پیش آمده است پزشک خود را مواخذه کند.

دکتر مرجان ثابتی متخصص قلب و عروق در تهران درمان بیماری های قلبی را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره با دکتر مرجان ثابتی و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

اما مساله دیگری که وجود دارد این است که پزشکان هرگز نمی خواهند که به بیمار آسیبی برسانند زیرا که اعتبار شغلی شان به خطر می افتد. این عامل نیز در بسیاری از موارد موجب می شود که پزشکان هر کاری که برای مداوای بیمار از دست شان برمی آید را انجام دهند.

در مرحله ای بالاتر پزشکانی هستند که علاوه برای آنکه وظایف شان را انجام می دهند بلکه ملاحظات اخلاقی زیادی را مد نظر قرار می دهند. برای مثال زمانی که پزشکان از حق الزحمه خود می گذرند آن هم به دلیل اینکه خانواده بیمار نمی تواند هزینه درمانی را پرداخت کند.

در واقع در این جا می بینیم که بسیارند پزشکانی که می توانند با همدلی و صمیمیت از منافع مالی خود بگذرند تا بیمار از درد و ناراحتی نجات پیدا کند.

فعالیت در بهترین مراکز درمانی

از دیگر ویژگی هایی که یک متخصص قلب خوب باید داشته باشد این است که باید در محلی به ارائه خدمات درمانی بپردازد که آن مراکز از بهترین و نوین ترین تجهیزات پزشکی استفاده کنند.

در واقع در طول روند درمانی یا جراحی های مختلف مساله ای که طرح می شود این است که هرگاه افراد در بهترین مراکز تحت درمان قرار بگیرند بهترین متخصص قلب می تواند با استفاده و بکار گیری بهترین تجهیزات پزشکی بیشترین اقدامات درمانی را برای بیمار انجام دهد. همین مساله موجب می شود که بخشی از شانس درمان وبهبودی افزایش یابد.

نتیجه گیری

در این مقاله در بخش های مختلفی به ارائه مهم ترین و اساسی ترین ویژگی هایی پرداختیم که تا حد زیادی می تواند روشنگر مسیر گزینش بهترین متخصص قلب باشد. در واقع به بیانی دیگر باید بگوییم که هرگاه به دنبال یک متخصص قلب خوب بودید براساس تمامی ویژگی هایی که در بالا ذکر شد می توانید بهترین آنها را تشخیص دهید.

واقعیتی که وجود دارد این است که آگاهی و تجربه پزشک می تواند تا حد قابل توجهی احتمال موفقیت در نتیجه درمان را افزایش دهد. زیرا که گاها می بینیم که پزشکان بر اساس کم تجربگی و ناپختگی در مسیر درمانی اشتباهاتی را مرتکب شده اند که نتایج بسیار خطرناکی برای بیماران رقم زده است. بنابر این برای اجتناب از این اتفاقات باید در قبال خود مسئولانه و محتاطانه عمل کنید و روند درمانی خود را به بهترین متخصص قلب بسپارید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
(Visited 15 times, 1 visits today)
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =

Call Now Buttonتماس با دکتر مرجان ثابتی